Close

Životní pojištění – zajištění rozpočtu domácnosti

Dokud vyděláváte, jste zdraví a schopní, je všechno v pořádku. Pokud jste finančně gramotní a umíte si své výdaje a příjmy správně naplánovat, neměli byste mít problém ufinancovat domácnost a mít víceméně vyrovnanou bilanci hospodaření a případně třeba i něco ušetřit. Jenže pokud se vám třeba nešťastnou náhodou stane úraz a ze dne na den zůstanete nemocní a bez prostředků, může to vaši situaci zcela změnit. Jak tomu zabránit?

Jak nahradit výpadek příjmů?

Samozřejmě se snažte ve svém životě minimalizovat rizika zranění a úrazu. Chovejte se zodpovědně vůči sobě i druhým, to zejména pokud máte rodinu, která je na vás finančně závislá. Pak může skutečně nečekaně vzniknout problém, kvůli němuž se ocitne bez prostředků celá rodina. Přitom existují cesty, jak takovému stavu zabránit. Přináší je životní pojištění. Pokud se ocitnete třeba kvůli úrazu či vážné v dlouhodobé pracovní neschopnosti, máte-li životní pojištění, umožní vám to nahradit výpadek příjmů, které ztratíte kvůli tomu, že nemůžete chodit do práce. Váš rozpočet domácnosti tím neutrpí, a to je důležité.

Životní pojištění je potřeba v každém věku

Je ale hrubou chybou myslet si, že pojištění potřebujete jenom tehdy, když máte rodinu s dětmi a musíte něčím krýt její výdaje v případě, že vám dlouhodobě vypadnou vaše příjmy. V podstatě se životní pojištění hodí mít v jakémkoli věku. Nikdo z nás totiž nežije ve vzduchoprázdnu, má na sebe navázány další rodinné vazby, jejichž fungování váš úraz nebo nemoc ovlivní. Například když vážně onemocní nebo se zraní dítě, může péče o ně přinést výpadek příjmu jednoho z rodičů. V takovém případě se pojištění dítěte hodí. U lidí do 30 let zase hraje pojištění důležitou roli proto, že jsou odkázáni sami na sebe. Nemůžou už spoléhat na pomoc rodičů, kteří stárnou a sami ještě nemají rodinu, která by jim v zajištění pomohla. V další životně etapě do cca 50 let zpravidla mají děti, manžela či manželku a pojistka proto funguje pro jejich případně zajištění. Konečně v pozdějším věku se může pojistka hodit na pokrytí léčebných výloh, pokud budete sami nemocní. Tedy životní pojištění je vždy dobrou zárukou jak při dlouhodobé nemoci nebo úrazu pokrýt své výdaje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít