Close

Kdo šetří má za tři

Jak zbohatnout? Řešením je brigáda.

Podle starého českého přísloví, „Kdo šetří, má za tři“, se stále řídí většina Čechů, a tak se snaží šetřit, na čem se jen dá. Finanční situace nebyla v naší zemi nikdy zcela optimální a tak v každé době lze na něčem šetřit peníze. Dokonce i každodenní úspora dokáže ve finálním součtu ušetřit peníze. Snad každý si dokáže spočítat, že když ušetří každý den třicet korun, tak má úsporu tisíc korun měsíčně. Bohužel mnohdy je toto uvažování na úkor zdraví.

Velké množství Čechů z důvodu úspory přestali využívat motorové dopravy a dopravují se do zaměstnání po své vlastní ose. Na tom by jistě nebylo nic tak nezdravého. Horším extrémem jsou tací, kteří šetří na jídle a na ošacení. Nedávno byl proveden průzkum, který dokonce zabrousil do toho, kde Češi nejvíce šetří. Ukázalo se například, že si Češi raději nosí jídlo do práce, než aby si ho museli kupovat v bufetech nebo třeba v závodních jídelnách.

Jsou Češi národem kastrůlkářů? Podle průzkumů vyplývá, že každý druhý Čech si nosí do práce vlastní jídlo. Na tom také není nic špatného, vlastní jídlo může být mnohem vydatnější, ale je zde i velká část lidí, kteří neobědvají vůbec. Není to vůbec zanedbatelné procento, mnoho lidí si, z důvodu úspory financí, zvyklo neobědvat, aby ušetřili alespoň minimum financí. To má pochopitelně velmi neblahý vliv na jejich zdraví, které na tom pouze trpí.

Jak se ovšem zdá, tak na tom nejsme nejhůře. Horší situace je například na Slovensku, kde si vlastní jídlo nosí do práce téměř dvě třetiny lidí a mnoho si jich odvyklo pravidelným stravovacím návykům. Špatná finanční situace dokáže často změnit celý život, kdy se životní standard výrazně sníží. Je třeba ovšem na základní životní potřeby nezapomínat a raději se pokusit šetřit na místech, které nepostihnou naše zdraví. Například na energiích, zbytečných výdajích a na službách.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít