Close

Díl 1. – Jak zbohatnout z výplaty?

Žijete od výplaty k výplatě? Stává se vám, že už týden před výplatou nemáte ani na chleba? Takovéto problémy řeší každá třetí rodina a my se v tomto seriálu podíváme na to, jak se tomuto problému vyhnout.

Asi se budete divit, ale tento problém se netýká jen rodin s nízkým příjmem. Týká se i rodin, které mají příjem nadprůměrný. Platí zde totiž jedno pravidlo, a to zní – „Musím mít o svých financích přehled!“, protože pokud nemáte nad svými finančními toky přehled, dříve nebo později může nastat vážný problém.

Je z výplaty bohatší prodavačka, nebo manažerka?

Dám vám příklad prodavačky a její kamarádky, která pracuje jako obchodní manažer. Obě jsou ve věku do 25 let a obě jsou svobodné a bydlí s rodiči. Co myslíte, která z těchto kamarádek dokáže ušetřit na dovolenou? Budete se asi divit. Slečna, která pracuje jako prodavačka s platem okolo 12 000,- Kč, na dovolenou ušetři. Kdežto slečna, která je obchodní manažerkou s téměř trojnásobným platem, se na dovolenou u moře ještě nepodívala.

Kde se stala chyba?

Existuje tady jednoduchá rada, která je začátkem úspěchu toho, jak zbohatnout z výplaty. Protože ať vyděláváme 12 nebo 50 tisíc korun, pravidlo rozdělení příjmu 1-7-2 je stále u každého stejné. Kouzlo tohoto pravidla je v tom, že 10% je odměna sobě, 70% je režie spojená s vaším životem a 20% jsou úspory a rezervy.

Z vlastní zkušenosti vím, že se dá poměrně služně žít i s malým příjmem v domácnosti a dokonce se dá něco i ušetřit. Např. měsíčně si odkládat alespoň 500,- Kč a u ostatních peněz dobře zvažovat, za co je utratit a hlavně používat selský rozum. Platí zde takové nemilé pořekadlo, že s jídlem roste chuť. Jednoduše řečeno, čím více vydělávám, tím více bezmyšlenkovitě utrácím. To je ale první krůček ke zkáze. Opravdu vše, za co utrácíte, potřebujete? Vězte, že nejdůležitější je, naučit se hospodařit s penězi. Dívat se, za co vlastně peníze utrácíte a jakou hodnotu vám daná služba nebo věc do života přináší.

Proto se i v dalších dílech podíváme na to, jak zjistit, kam nám peníze utíkají a jak správně rozdělit příjem tak, abyste se nejen cítili více v pohodě, ale abyste opravdu reálně peníze ušetřili a zbohatli tak na své vlastní výplatě!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít