Close

Jak zbohatnout z vlastní výplaty – Ruční práce na doma

Hodně lidí má v současnosti zájem o ruční práce na doma. Je to velmi zajímavá možnost výdělku hned pro několik skupin lidí. První z nich jsou ženy na mateřské či rodičovské dovolené, ale také studenti či důchodci nebo lidé se zdravotními potížemi, kteří mají s normální každodenní docházkou do práce. Jednou z možností, jak si přivydělat, jsou ruční práce na doma. V čem tkví výhody ručních prací dělaných doma a jaké je jejich úskalí?

Vykonáváte jednoduché manuální operace

Pokud uvažujete o tom, jak zbohatnout, jsou ruční práce na doma jednou z možností. Výhodou je, že obvykle nevyžadují žádnou zvláštní odbornou kvalifikaci. Jedná se o jednoduché manuální operace, kdy například kompletujete obálky nebo třeba skládáte kuličková pera. Stačí většinou jenom mít šikovné a hbité ruce a umět se soustředit na dané úkony a provádět je opravdu pečlivě. Na druhou stranu jednoduchost celé procesu a minimální nároky na kvalifikaci s sebou nesou i jednu dost podstatnou nevýhodu, a sice poměrně nízké finanční ohodnocení. Například za naplnění jedné obálky velikosti DL můžete získat 1,75-2,50 Kč. Dá se to sice do určité míry kompenzovat kvantitou provedené práce, ale závisí to vašich časových možnostech a šikovnosti.

Náročnější práce slibují vyšší zisky

Existují ovšem i mnohem více ceněné manuální práce, kdy například vytváříte předměty, které poté nesou značku hand-made. Můžete třeba šít doma oblečky na panenky, vyrábět vánoční ozdoby, šít plyšové medvídky, vytvářet ruční šperky podle určeného vzoru. Tady už je cena za zhotovený kus vyšší. Recept, jak si přivydělat, už přináší vyšší výdělky. Musíte ale mít určitou kvalifikaci, například umět šít ručně nebo na stroji. Například za vyrobení jednoho kusu plyšového medvídka v sadách po 10 kusech můžete získat až 150 Kč. Pokud vám výroba jednoho medvídka potrvá 1,5 hodiny a za 4,5 hodiny denně večer je vyrobíte tři a budete šít všech 20 pracovních dnů v měsíci, zvládnete měsíčně 60 medvídků a přijdete si na 9000 Kč. Kde se dozvíte o nabídkách na ruční práce na doma? Najděte si na internetu portály, které je nabízí.

Nemáte žádného šéfa, který by vás kontroloval

Nespornou výhodou je skutečnost, že uspoříte čas tím, že nemusíte denně cestovat do práce. Zároveň tím pádem ušetříte i náklady na cestování. Můžete svoje pracovní aktivity vhodně skloubit s chodem domácnosti, což je jinak při nutnosti denního dojíždění mnohdy docela složitý oříšek. Není problém, pokud pracujete v jiném městě, než je váš zaměstnavatel. Osobní kontakt s ním se omezuje na termín předávání hotových výrobků, pokud je tedy neposíláte poštou. Proto máte svobodu v tom, jak si práci zorganizujete. Nestojí nad vámi žádný šéf, který by denně kontroloval, kolik jste toho udělali. Jediným závazkem je pro vás termín předání hotových výrobků. Pro zaměstnavatele tento druh zadávání práce znamená minimální provozní náklady na chod firmy.

Jak se vyhnout podvodníkům?

Ovšem mezi poskytovateli ručních prací na doma se pohybují také různí podvodníci. Na ty je třeba dát pozor. Pokud se o nějakou nabídku práce na doma zajímáte, pečlivě si prověřte jejího poskytovatele. Dnes už najdete a internetu celou řadu veřejných informací o firmách i živnostnících. Najděte si firmu či živnostníka v obchodním a živnostenském rejstříku.Poohlédněte se po tom, zda na něj najdete nějaké reference a jaké budou. Ujistěte se, že nejde o letadla či multilevel marketing, ale opravdovou práci na doma. Měla by mít jasně stanovený systém, kdy a jak obdržíte materiál a kdy, kde a jak budete odevzdávat hotovou práci (osobně,poštou), jakým způsobem budete placeni. Seriózní zaměstnavatel s vámi uzavře smlouvu, kde bude všechno přesně popsáno. Popsaným postupem minimalizujete například rizika, že svou odvedenou práci nedostanete zaplaceno, a to je u tohoto druhu práce nejdůležitější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 Comments on “Jak zbohatnout z vlastní výplaty – Ruční práce na doma

jana
17.8.2016 at 11:32 am

Dobry den mohu dostat vice informaci ohledne domaci manualni praci dekuji

Odpovědět
Dolniková
24.8.2016 at 9:59 am

Dobrý den.
Měla bych zájem o domácí práce.Chtěla jsem se zeptat,co musím udělat.Jsem na mateřské dovolené.Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Dolniková

Odpovědět
Hana Kolouchová
28.8.2016 at 3:43 pm

Dobrý den, chtěla bych vědět jak postupovat, když bych chtěla tuto brigádu.

Odpovědět
Martina Dolniková
6.9.2016 at 6:17 am

Dobrý den.Měla bych zájem o práci na doma.Mohla bych pracovat od 8hod.do 12hod. Prosím,kontaktujte mne.Jsem manuálně zručná a ráda bych se zapojila.Měla bych zájem o plnění obálek nebo kompletování kuličových per. Moc děkuji za odpověd. S pozdravem Dolniková

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít