Close

Jak zbohatnout z vlastní výplaty – pozor na podvodníky na internetu

Porozhlížíte se po internetu a rádi byste přilepšili svému rodinnému rozpočtu? Buďte při výběru přivýdělku ostražití. Každý z poskytovatelů práce nemusí být tak poctivý jako vy. Může jít o podvodníka, který nejenom že vám žádnou práci neposkytne, ale navíc vás ještě obere o peníze.

Pozor na lákavé nabídky

Nesmíte být příliš důvěřiví, aby se se vaše cesta, jak zbohatnout, nakonec nestala vaší noční můrou. Pokud si totiž nedáte pozor na podvodníky na internetu, můžete přijít i o nemalé peníze. Na první pohled nevinná nabídka firmy slibující třeba, že budete přepisovat smlouvy a vás může nadchnout. Naťukám texty do počítače a zajistím jejich správnost a dostanu za to 120 Kč za hodinu, řekne si a už vidíte snadnou možnost, jak si přivydělat. Jenže nabídky nemusí být takové, za jaké se vydávají.

Pravý čas ze všeho vycouvat

Zavoláte na udané telefonní číslo a domluvíte si schůzku. Sejdete se někde v kavárně, kde se vám zástupce firmy bude snažit vnutit koupi jakéhosi zařízení, třeba na filtraci vzduchu pro astmatiky. Pokud nekoupíte, partnerem společnosti se nestanete. A že nemáte peníze? „Vezměte si u nás úvěr,“ nabídne vám zástupce. Po slibované dobře placené administrativní práci najednou není ani vidu ani slechu. Místo pracovní smlouvy vám strká smlouvu úvěrovou a kupní na zařízení. Budete přece zařízení prodávat ostatním lidem a úvěr splatíte ze zisku. Teď nastává pravý čas říci: A dost! Vycouvejte ze všeho.

Odhalte podvodníky, nikdy neplaťte nic předem

S podobnými podvodníky už se dál nebavte. Dost je i lidí, kteří vám práci naslibují, ale budou po vás chtít zaplatit za registraci, materiál či cokoli jiného. Nikdy neplaťte nic předem! Jestliže zaplatíte, můžete si pak být jisti, že už neuvidíte ani slibovanou práci, ani své peníze a po člověku, který vám zaručoval skvělé výdělky, se slehne zem. Buďte opatrní. Když narazíte na nabídku, která vypadá lákavě, snažte se o firmě nejdřív zjistit něco bližšího. Pročtěte si recenze, prověřte všechno, co se dá. Sledujte chování pracovníků. Seriózní firma vás pozve k sobě do kanceláře, pohovor kdesi v terénu působí divně. Vnímejte všechny podezřelé signály, a jakmile se vám něco nebude líbit, ihned práci odmítněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít