Close

Jak ušetřit v rozpočtu domácnosti

Také vám srdce krvácí pokaždé, když sestavujete napjatý rodinný rozpočet, se kterým jen taktak vyjdete? Je to naprosto pochopitelné, protože ceny neustále rostou, ovšem reálné příjmy tomuto růstu bohužel neodpovídají. Proto se vyplatí hledat způsoby, jak v rodinném rozpočtu uspořit nějakou korunu.

S hypotékou pomůže refinancování

Samozřejmě, že váš rozpočet domácnosti obsahuje položky, bez kterých se prostě neobejdete a platit je musíte. Patří sem výdaje na bydlení, tedy hypotéky, spotřebované energie a další poplatky, dále jídlo a například i pojištění atd. I s těmito výdaji se ale určitě dá pracovat. Nesmíte si myslet, že když uzavřete smlouvu na hypotéku, už po celý váš další život neměnná. Najdete zde samozřejmě cesty, jak ušetřit. V případě hypotéky byste měli využít možnosti jejího refinancování. Můžete se poohlédnout po jejím refinancování. Co to znamená v praxi? Najdete si banku, která má nižší úroky a dohodnete se na refinancování, přičemž nová banka za vás u staré zaplatí úvěr a vy dále splácíte nové bance, přičemž máte lepší podmínky.

Zaměřte se na energie, pojistky i výdaje na auto

Další možnost, jak spořit, je oblast energií a vody. Nesviťte zbytečně, nenechávejte téct vodu, když ji nepotřebujete, zajistěte si těsnění dveří a oken, omezte zbytečné úniky tepla. Také se zabývejte sledováním cen energií na trhu. Možná, že noví poskytovatelé budou lepší ceny a podmínky, než ti, kteří měli ještě nedávno monopol. Ovšem pozor na podvodné podomní prodejce. Vždy si firmu pečlivě prověřte. Proberte také pojistky. Opravdu pokryjí to, co potřebujete, neplatíte něco zbytečně? Podívejte se na limity a rizika pojistek a vyberte si pojištění na věci, které se skutečně vyplatí. Neplaťte ročně zbytečně tisíce korun za pojistku, jejíž rizika nikdy nevyužijete. Pozorně sledujte také výdaje na auto. Schovávejte si doklady za tankování a opravy a alespoň jednou za rok si je proberte. Zjistíte, kde můžete ušetřit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít