Close

Jak ušetřit – úvěry a hypotéka

Spousta lidí dnes uzavírá úvěry a pořizuje si bydlení na hypotéku. I v této oblasti jsou ale drahé i levnější produkty. Proto je velice důležité prozkoumat nabídky na trhu, ještě než nějakou smlouvu uzavřete. Existuje spousta internetových srovnávačů, které vám mohou pomoci vybrat finanční produkt, který bude pro vás nejvýhodnější. Když věnujete výběru pozornost, ušetříte tím částky v řádu tisíců nebo i mnohem vyšší.

Dejte si u úvěrů pozor hlavně na RPSN

Pokud si berete úvěr, velice důležité pro vás při úvahách jak ušetřit budou úrokové míry a RPSN, čili roční procentní sazba nákladů, která vypovídá o tom, o kolik procent vlastně úvěr v období jednoho roku přeplatíte, tedy co zaplatíte navíc ve splátkách, v souvislosti se správou úvěrového účtu atd. U úvěrů si dávejte pozor na příliš vysoké RPSN. Zatímco banky ho mají maximálně v řádu desítek procent, u mnoha nebankovních společností je mnohem vyšší a pohybuje se v řádu stovek nebo dokonce i tisíců, a to zejména u krátkodobých mikropůjček. Udělejte si proto průzkum ohledně úroků a volte takovou společnost, u které přeplatíte nejméně. Vezměte ale v úvahu i další poplatky související se správou úvěru atd., i ty navyšují částku. Výhodné také provést po určité době refinancování úvěru. Tady je příležitost jak zbohatnout, protože refinancování přinese nemalé úspory.

Pomůže vám refinancováný úvěr nebo hypotéka

Úvěry a hypotéka nemusí být nutně předražené finanční produkty. U hypoték si také předem zjistěte situaci. Udělejte si předběžný výběr, srovnávejte podmínky na internetu ještě dlouho předtím, než se rozhodnete někde hypotéku uzavřít. V současnosti je situace pro sjednání hypotéky příznivá, protože úrokové sazby klesly. Výbornou příležitostí ke zlepšení podmínek a dosažení úspor u hypotéky je její refinancování. Začněte se o podmínky refinancování zajímat s větším předstihem, vyplatí se vám to. Často totiž tato jednání ztroskotají na nedostatku času. Také banka, kde o hypotéku získáte, obvykle žádá nejenom pojištění nemovitosti, ale také vaše životní pojištění. Většinou vám nabídne nějakou pojišťovnu, s níž spolupracuje. Ovšem to neznamená, že tahle volba bude pro vás nejvýhodnější. Udělejte si průzkum, kde pojištění uzavřít, zjistíte, že tak ušetříte klidně i desítky tisíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít