Close

Jak ušetřit – povinné ručení, havarijní pojištění

Máte-li auto, jedním z nezbytných nákladů souvisejících s jeho provozem je povinné ručení a případě i havarijní pojištění. Jedná se o nemalé položky v řádech tisíců korun, a proto se vyplatí znát způsoby, jak je možné na nich ušetřit. Proberme si ty nejčastější, které pomohou vaší peněžence.

Vyberte si vhodný čas pro uzavření pojistky

Především je vhodné sjednávání povinného ručení online. Šetříte nejenom svůj čas, který neztrácíte osobními schůzkami, ale zároveň i peníze, protože díky silné konkurenci pojišťoven můžete získat opravdu výhodnou nabídku. Pojišťovny se předhánějí v jednorázových akcích. Vyplatí se prostudovat internetové srovnávače pojištění a vybrat si to, které vám bude nejlépe vyhovovat cenou i nabídkou. Ideální dobou pro sjednávání pojištění je jaro a podzim. Před koncem roku platíte podle stávajícího ceníku a nehrozí vám případné zdražení od Nového roku. Na přelomu roku a započetím letní sezóny většinou bývá velká poptávka a pojišťovny nemají takovou potřebu nabízet slevové akce, proto pojištění odpovědnosti pořídíte často dráž. Když hledáte způsob, jak zbohatnout, je tedy dobré počkat na vhodný čas pro nákup pojistky.

Můžete ušetřit, pokud využijte bonusy a slevy

Jezděte opatrně a nebourejte. Pokud dosáhnete bonusů díky tomu, že nebudete bourat, můžete na povinném ručení ušetřit klidně i 50 % z částky nebo dokonce více. Většinou je také lepší platit jednou ročně celou sumu. Čtvrtletní či pololetní placení vyjde dráž. Případně pokud chcete platit tímto systémem, hledejte pojišťovnu, kde to vyjde cenově na stejno jako u roční platby. Pokud uvažujete o tom, jak ušetřit, jednou z možností je i sjednat si více pojištění u jedné pojišťovny. Například povinné ručení, havarijní pojištění, ale třeba i pojištění domácnosti, penzijní připojištění či životní pojištění. Získáte také významné slevy. U havarijního pojištění také zvažte, zda se vám vůbec vyplatí. U nového vozu určitě ano, u starších vozů je třeba probrat rizika, zda to stojí za to. Pojistky vybírejte pečlivě, abyste zase třeba nekoupili drahý produkt, který ani nepotřebujete. Uvědomte si také jedno pravidlo: nejlevnější pojištění nemusí být vždy nejvýhodnější.


Porovnejte si ceny povinného ručení


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít