Close

Jak ušetřit – nekupujte zbytečné věci!

Jestliže je váš domácí rozpočet napjatý a jenom taktak s ním vyjdete, je na čase udělat si jeho podrobnou analýzu. Při ní si podrobně proberete všechny položky a dáte si otázku, zda jsou opravdu nezbytně nutné, nebo ne. Taková hloubková analýza se vám rozhodně vyplatí, pomůže vám odhalit místa a položky, na kterých se ještě dá ušetřit.

Bohatí lidé nevyhazují zbytečně

Na první pohled vám asi bude připadat, že už v rozpočtu není kam sáhnout, ale jakmile se na vše podíváte podrobněji, uvidíte, že šance jak ušetřit zde ještě existuje. Vždy totiž po úvaze zjistíte, že některé položky mohou být opravdu zbytečné. Recept jak zbohatnout totiž zní velice jednoduše: nekupujte zbytečné věci. Kdybyste si udělali průzkum nákupů u opravdu velmi bohatých lidí, nejspíše byste zjistili, že rozhodně nevyhazují peníze bezúčelně. Naopak, mají své investice velice dobře promyšlené a připravené. Ať kupují cokoli, vždy se sami sebe ptají, zda-li to budou opravdu potřebovat, a pokud ne, raději od nákupu ustoupí. Díky tomuto systému nikdy nekupují věci, které nepotřebují a jenom by jim doma bezúčelně ležely. Jak se tento způsob myšlení naučit?

Zapisujte a analyzujte si své výdaje

Samozřejmě, že to nebudete umět ze dne na den. Chce to trochu cviku. Ze začátku možná budete mít pocit, že potřebujete úplně všechno a ve výčtu není nic, čeho byste se mohli vzdát. Jenže už na druhý pohled začnete objevovat věci, které nejsou úplně nezbytné. Abyste je odhalili, je dobré si zapisovat všechny výdaje, a to podrobně. Dělejte to po dobu alespoň čtrnácti dnů nebo ještě lépe měsíce. Shrňte potom výdaje nezbytné jako bydlení, jídlo atd. a na druhou stranu potom další zbytné výdaje. Spousta lidí třeba koupí věci, které jsou ve slevové akci jenom kvůli tomu, že jsou levné. Ve skutečnosti je ale vůbec nepotřebuje. Ve výsledku takový nákup váš rozpočet jenom navýší. Také si své výdaje plánujte a přemýšlejte o nich. I tím snížíte na minimum riziko, že případně nakoupíte hlouposti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít