Close

Jak ušetřit – náklady v bance

V současnosti už naprosté většině lidí chodí výplata na bankovní účet. Hotovostní vyplácení se vyskytuje v minimálních případech. Máte tak o své peníze postaráno a nemusíte se obávat, že by vám je někdo ukradl, jako kdybyste je měli uložené doma ve slamníku. Zároveň ale je tato správa peněz bankovním ústavem spojena s určitými náklady.

Mít bankovní účet, to je spojeno s různými poplatky

S jakými poplatky je vedení účtu v bance spojeno? Především sem patří měsíční poplatek za vedení bankovního účtu. Dále jsou to poplatky spojené s odesíláním plateb, s výběrem hotovosti na bankovní přepážce, s výběrem z bankomatu, s trvalými a jednorázovými příkaz z bankovního účtu, se zasíláním tištěných výpisů z účtu. Sice v minulosti už byla zrušena řada naprosto absurdních bankovních poplatků, jako například za příchozí platbu, ale přesto je ještě řada služeb zpoplatněna. Svým bankovním chováním ale můžete způsob, jak zbohatnout, hodně ovlivnit. Řešení, jak ušetřit, je jednoznačné. Velice dobře si zjistit, jaké služby jsou zpoplatněny a jaké nikoli, a podle toho se zařídit. Maximálně využít bezplatných služeb a náklady v bance vám poklesnou.

Hledejte pro sebe nejvýhodnější podmínky

Začněte už výběrem nejvhodnějšího účtu v bance. Vybírejte podle svých potřeb, například pokud hodně vybíráte z bankomatu, vyberte si banku, která má účty, kde za tuto operaci buď neplatíte vůbec, nebo minimum. Pokud jde o poplatek za vedení účtu – některé banky ho při splnění určitých podmínek vůbec neúčtují. Jiné třeba neúčtují za výběr z bankomatu, nebo účtují jenom výběry z bankomatů náležejících cizím bankám. Z vlastního bankomatu jsou výběry zdarma. Rozhodně je levnější provádět příkazy přes internetové bankovnictví. Řada bank ho má zdarma. Za bankovní příkaz se účtuje jedině tehdy, když se podává na přepážce. Zbytečné je i zasílání bankovních výpisů poštou. Můžete si je nechat zasílat elektronicky a neplatíte poštovné ani poplatek za výpis. Proto si zjistěte, jaké podmínky pro vedení účtu jednotlivé banky mají a volte ty, které budou pro vás nejlepší.


Založte si účet zdarma od mBank >>


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít