Close

Jak ušetřit – mobilní služby

Mobilní telefon používá v současnosti každý z nás. Výdaje s ním spojené většinou tvoří poměrně vysokou položku v našem rozpočtu. Stojí proto zamyslet se nad tím, jak je snížit. Když si prostudujete několik posledních vyúčtování, určitě z nich dokážete velice dobře vyčíst, za jaké služby nejčastěji utrácíte. Z toho vám vyplynou možnosti, jak by se dalo ušetřit.

Zjistěte si, za co nejvíc utrácíte

Když uvažujete o tom, jak ušetřit výdaje za mobilní telefon snížit, proberte si své vyúčtování a uvědomte si, jakou dobu protelefonujete, jaké množství SMS a MMS zpráv pošlete a také jaký objem dat prosurfujete. Záleží i na tom, zda voláte a píšete SMS jenom na několik čísel či případně komunikujete s více lidmi. Potřebujete být online, protože musíte stále pročítat email, ale stačí vám jenom malý objem dat? To všechno je třeba si správně uvědomit a podle toho si vybrat tarif. Nikdy není od věci si také tarify porovnat, slouží k tomu řada internetových srovnávačů. Pokud si všimnete nějaké výhodnější nabídky, můžete uvažovat o přechodu k ní. Přenést si číslo není dnes problém. Proto se přece jenom najdou cesty jak zbohatnout a nenechat si mobilní služby přerůst přes hlavu.

SMSky se dají posílat zadarmo

Jestliže nepotřebujete internet a jenom voláte a SMSkujete, můžete si vybrat tarif, který to zohledňuje. Pokud uvažujete o neomezeném volání, prověřte si ve srovnávačích, zda se vám opravdu vyplatí. V případě, že málo voláte i píšete SMS, může pro vás tato volba být příliš drahá. Pokud často posíláte SMS a máte chytrý telefon s internetem, je výhodné používat chatovací aplikace, například Facebooku, WhatsApp či Viber. Telefonovat můžete i přes Skype, a to včetně videohovoru. Tyto aplikace jsou samozřejmě zdarma. Jste-li studenti, využijte speciální tarify určené pro studenty.

Nastavte si výši útraty za mobilní služby

Když se rozhodnete pro paušál místo kreditu, poraďte se u operátora, jak nastavit horní výši útraty. Jakmile jí dosáhnete, omezí se vám služby a budete na to upozorněni. Předejdete tak nečekaně vysokým účtům za telefon. Když přijde začátek dalšího zúčtovacího období, služby se odblokují. Dobré je také nechat si zablokovat čísla s vysokými tarify (začínající devítkou atd.), které by mohly nepříjemně zvednout. Dejte si pozor na volání ze zahraničí, hlavně datový roaming a jeho dokupování. Mohlo by vás to přijít draho. Nastavte si proto datový strop.


Porovnat ceny tarifů mobilních operátorů 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít