Close

Jak ušetřit – jak na zrušení bankovních poplatků

Bankovní poplatky nemá nikdo rád. Lidem připadají zbytečné. „Vždyť proč bych měl bankám platit za některé nesmysly,“, říkáte si určitě i vy. Skutečně ještě před pár lety jsme se běžně na bankovních výpisech setkávali s takovými nehoráznostmi jako poplatek za příchozí platbu. Je logické, že třeba za činnost, která je spojena s nějakou prací by člověk zaplatit měl, ale mně přijdou do banky peníze a ještě mám za to platit?

Minimalizujte náklady na vedení účtu

Naštěstí už některé podobné absurdní poplatky z bankovních výpisů zmizely, ale i tak je jich ještě pořád dost. Proto při úvahách o tom, jak ušetřit, samozřejmě přichází na řadu i otázka, jak nejlépe snížit náklady spojené s vedením svého bankovního účtu. Plány, jak zbohatnout, s tím velice úzce souvisí. Pokud totiž minimalizujete náklady na agendu spojenou s bankovním účtem, můžete ročně ušetřit i několik tisíc korun, s nimiž můžete potom svobodně nakládat.

Ušetřete za vedení účtu

Posviťme si tedy na to, jak na zrušení bankovních poplatků. Pokud máte pocit, že si vaše banka bere na poplatcích víc, je na čase popřemýšlet o tom, zda nepřejít ke konkurenci. V současné době je na našem trhu několik bank, které vtrhly mezi dlouhodobě zavedené podniky a nabídly lepší podmínky, například vedení účtu zdarma. Když vidíte, že běžně za vedení svého účtu platíte cca 120-180 Kč měsíčně, potom za rok se tato částka vyšplhá na 1440 až 2160 a to už je příjemný příspěvek do rozpočtu.

Internetové bankovnictví je zdarma

Dávejte si také pozor na poplatky za různé služby. Pokud například často vybíráte z bankomatu, je výhodné mít účet a kartu u takové banky, která má výběry zdarma. I u nás jsou banky, které umožňují bezplatné výběry dokonce i u bankomatů konkurenčních bank. Další otázkou je, zda potřebujete tištěný výpis z účtu. Platíte za službu zaslání výpisu a navíc i poštovné. Přitom ale máte mail a totéž vyúčtování si můžete nechat poslat do mailu. Nemusíte chodit dávat ručně bankovní příkazy na pobočku a platit za to. Internetové bankovnictví bývá obvykle bezplatné a můžete si řídit svůj účet sami. Když podrobně projdete různé poplatky,zjistíte, že řadě z nich se můžete vyhnout nebo alespoň omezit.


Založte si účet zdarma od mBank >>Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít