Close

Jak ušetřit – investovat do zateplení domu se vyplatí

Chcete dlouhodobě uspořit náklady na bydlení? Investujte do zateplení svého domu. I když se tato investice může jevit jako nákladná, musíte uvažovat v delším časovém horizontu, než je jenom vstupní investice. Potom zjistíte, že se vám zateplení rozhodně vyplatí. Každým rokem vám pomůže ušetřit nemalé finanční částky.

Úspory mohou být i třetinové

Je třeba zdůraznit, že vaše celoživotní snaha jak zbohatnout sestává ze spousty drobných kroků, které vás postupně dovedou k vytouženému cíli. Nemůžete čekat, že budete sedět s rukama v klíně a někdo za vás všechno vyřeší. Uvažujete-li, jak ušetřit v bydlení, měli byste si uvědomit, že nedostatečná izolace vašeho domu a bytu znamená zbytečné plýtvání penězi. Tepelné ztráty domů jsou na termokameře jednoznačně vidět. Odborníci vám potvrdí, že investovat do zateplení domu se vyplatí. Z dlouhodobého pohledu jde o dobré rozhodnutí. Navíc v rámci státem podporovaných dotačních ekologických programů můžete na zateplení domu získat i příspěvky. Pomocí zateplení se dá získat úspora například až 35 i 40 % ročních nákladů na vytápění, což už je velmi zajímavé číslo.

Jaké výhody vám zateplení přinese?

Především se celkově zlepší kondice celé budovy, tím, že je její obvodový plášť chráněný proti nepříznivým klimatickým podmínkám. Budova tak nebude náchylná k tepelným ztrátám a promrzání, zvýší se její životnost, aniž by byly nutné další opravy. Odstraní se tepelné mosty. Také se významně zvýší celkový komfort bydlení, nebude unikat teplo. Náklady na energie budou nižší, poklesnou náklady na běžný provoz. V neposlední řadě se také zvýší tržní hodnota domu a bytu, což bude mít velký význam v případě, že byste se někdy v budoucnosti rozhodli byt či dům prodávat. Ze zdravotního pohledu se dům a byt nestane semeništěm plísní. Zároveň je podstatné i ekologické hledisko, protože se zateplením snižují emise vznikající během výroby energie. To má velice pozitivní vliv na životní prostředí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít