Close

Co všechno Vás v kurzu naučím?

Ve 14-ti denním kurzu, který je zcela zdarma se podíváme na tyto okruhy z oblasti financí:

1. Jak si udělat pořádek ve svých financích?

V první části se naučíme, jak si udělat ve svých platbách pořádek. Znáte to. Inkasa, trvalé příkazy, děti potřebují peníze na výlet, rozbila se pračka a výplata je jen jedna. Jak tohle všechno zvládnout? Dám Vám návod!

2. Útraty a platby

Abychom mohli pokročit, musíme znát základy. V druhé části Vám poskytnu náhled na to, co jsou to vlastně peníze, kdy vznikly, jak se vyvíjely, jak zacházet s elektronickými penězi, internetovým bankovnictvím a jaká jsou rizika špatného zacházení s penězi. 

3. Bankovní účty a ostatní finanční produkty

Ve třetí části si povíme něco o tom, jaká je aktuální nabídka bankovních účtů na českém bankovním trhu, jaké služby můžete na těchto účtech využívat- Dále se podíváme na jejich výhody a nevýhody a na co si dát pozor při jejich sjednávání.

4. Rodinné finance

Čtvrtá část bude zaměřena na to Vás uvést do problematiky vlastnického práva a problematiky spojené se společným jměním majetku. Dále se zaměříme na rodinný rozpočet, tvorbu rezerv a finančního plánu.

5. Úvěry

V páté části se zaměříme na riziko dluhové pasti a na to, jak efektivně zacházet s úvěrovými produkty. Podíváme se na to, jak fungují vztahy mezi věřiteli a dlužníky, jak věřitelé vůči dlužníkům uplatňují a vymáhají svá práva, projdeme otázky spojené s předlužením a neschopností splácet dluhy, od koho si půjčit a od koho raději ne, jaké existují druhy úvěrů a jaké jsou jejich výhody či nástrahy. Ukážeme si, jak lze spočítat náklady úvěru, včetně zjednodušeného způsobu výpočtu RPSN.

6. Financování bydlení

V šesté části se budeme zabývat tím, jak správně financovat bydlení. Dozvíte se o institutu ručení a klasifikaci právních režimů k bytům a seznámíte se také s problematikou věcného břemene.

7. Pojištění proti riziku

V sedmé šásti se seznámíte s možnostmi pojištění životních rizik, dozvíte se jaká je optimální forma pojištění.

8. Investice a úspory

V osmé části se naučíte spočítat si cenu aktiv a jejich výnosnost, tak abyste se uměli orientovat v dostupné škále investičních příležitostí a tyto příležitosti následně vyhodnotit. Dozvíte se také, jaké typy spoření jsou na našem trhu dostupné a jak si správně vybrat.

9. Aplikace Vaše finance

V poslední části Vás naučím pracovat s šikovnou aplikací, která Vám pomůže vyhodnotit stav vaší domácí pokladničky a která Vás naučí hospodařit s penězi.

Dále se můžete podívat sem:

Jak zbohatnout z vlastní výplaty?

Jak přilepšit domácímu rozpočtu vlastníma rukama

Už jsem psala o prodeji na internetu jeden starší článek, ale tentokrát se zaměřím víc na to, jak začít. V první řadě předpokládám, že jste šikovní, rádi tvoříte, kutíte nebo doma něco stále vyrábíte. Proč to nezkusit zúročit? Bude pro

7.6.2018 Jak zbohatnout aukro, facebook, fler, instagram, jak si přivydělat, jak vydělat peníze, prodej na internetových portálech, vlastní internetový obchod

Více ZDE

5 tipů, jak si přivydělat (nejen) na internetu

Potřebujete si přilepšit k rodinnému rozpočtu? Sepsali jsme pár tipů, kde přivýdělek nebo brigádu najít a co všechno dnes můžete dělat 🙂 Pište Copywriting, psaní textů pro weby – konkrétně různých článků, popisků na produkty na e-shopy, recenzí, PR článků Více ZDE

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít