Close

Díl 3. – Jak zbohatnout z výplaty – nástroj na peníze!

Na předchozích dvou článcích jsme si demonstrativně ukázali, jak je důležité zamyslet se nad svým finančním tokem, tedy nad příjmy a výdaji rozpočtu. V prvním díle jste se dozvěděli, že nejste sami, kdo řeší problém s penězi, i když třeba vydělává nadprůměr. Začali jsme řešit, že bychom s tím měli něco dělat a zabezpečit se také. V druhém díle jsme se dozvěděli, že to není zcela jednoduchý krok. Nejprve musíme zvážit, jak si na tom stojíme. A nyní? Nyní bychom se měli podívat na to, jak tento nástroj na peníze vlastně uvést do pochodu.

Nástroj na peníze – finanční, rodinný rozpočet

Už jste někdy slyšeli o něčem podobném? No a proč jste ještě nezačali? Přiznávám, trochu řečnická otázka. Jednoduše nespatřujete potřebu v tom, abyste si pořád něco někam museli zapisovat. Ale -pozor! Vzpomínáte? Co pravidlo 1-7-2? Právě díky tomuto pravidlu si zjednodušíte celý rodinný rozpočet. Tak se na to pojďme podívat podrobněji. Hlavně nelitujte námahy a zapište si skutečná čísla, nikoli jen odhady. Tyto náklady je třeba si roztřídit.

Příjmy

O příjmech nemusíme zrovna dlouze debatovat. Jsou pravidelné, některé nepravidelné. Jistotou však zůstane to, že jsou pouze jedny a jednou za měsíc a musíme s nimi vyjít. Zaznamenejte tedy všechny příjmy, které vyděláváte.

Životní náklady

Začneme číslem 7, což je režie spojená s vaším životem. Ta by neměla přesáhnout 70% vašeho výdělku. Do ní zahrnete veškeré platby, které jsou spojené se základními potřebami. Těmi jsou například poplatky za vedení účtu, splátky půjček nebo hypotéky, účty za telefon, energie, doprava, nájem, léky, běžná strava – obědy nebo pravidelný nákup apod. Dále sem také patři pojištění – pozor, ne to se spořením, sipo a další poplatky, které jsou většinou měsíční.

Odměna pro mě

Odměnou pro mě jsou věci, které nejsou životně důležité. Ale udělají mi třeba radost. Sem bychom mohli zařadit zábavu, kino, alkohol, oblečení, šperky, drogerii, fitko, koncerty, pochutiny, cigarety apod.

Spoření a úspory

Dejte si pozor na tato dvě slovíčka. Jsou rozdílná! V čem? To se dozvíte TADY, doporučuji přečíst. Do této časti, je třeba investovat 20% svých příjmů. To proto, že sem tam potřebujeme peníze na nějaké velké věci, jako je televizor, pračka, vánoce, narozeniny a tyto peníze musíme mít volné. Ale také máme nějaké dlouhodobé plány, jako postavit si dům, koupit si auto, odjet na luxusní dovolenou a na to musíme mít peníze pěkně stranou.

Stroj na peníze

Zkusili jste si to napsat? Zdá se Vám to i podle tohoto klíče složité a přesto byste to chtěli vyzkoušet? Pak mám pro Vás ještě jeden návrh. Vyzkoušejte aplikaci rodinnyrozpocet.cz, kde si můžete vytvořit účet zcela zdarma na neomezenou dobu. Zde si můžete všechno zadat. Jakou to má výhodu? Nemusíte si nic pamatovat. Jediné co na začátku uděláte, je to, že zapíšete pravidelné platby a ostatní drobné výdaje. Ihned uvidíte, jak si na tom stojíte. Každý další měsíc se vám automaticky připíší trvalé platby a vy jen zadáte, drobné výdaje. Máte tak srovnání za několik měsíců i let. A pokud se budete držet pravidla 1-7-2, jste spolu s touto aplikací na nejlepší cestě k finanční svobodě!

Tak přeji mnoho úspěchu!

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít