Close

Díl 2. – Jak zbohatnout z výplaty – musím šetřit!

V minulém díle jsme se dozvěděli něco málo o tom, že i z mála se dá vyžít a dokonce něco ušetřit, pokud nad svými financemi přemýšlíme. Jestliže jste si článek přečetli, určitě ve vás začal hlodat malý červíček – „Musím šetřit! Ale sakra z čeho?“
Z mnoha průzkumů na internetu vyplývá to, že pokud se rozhodneme začít šetřit tisíc korun, obvykle začneme omezovat své výdaje zejména za stravování v restauracích, omezili bychom nákup oblečení a spotřebního zboží nebo bychom se omezili v oblasti volnočasových aktivit. Jenomže, rozhodneme-li se omezit své měsíční náklady, je obtížné vůbec vymyslet, v čem se omezíte.

Na čem můžete šetřit?

V minulém díle jste se dozvěděli, že existuje jednoduchá rada k cestě za finanční svobodou aneb za tím, jak zbohatnout z výplaty. Ta rada zní, držte se pravidla 1-7-2. Jak jste si mohli všimnout, nejvíce bychom své příjmy omezili v oblasti první, což je 10% odměna sobě. Ano, také je to jedna z možností. Ale vzhledem k tomu, že ve většině domácností chybí právě ta třetí část, a to je 20% na úspory a rezervy, tak musíme hledat i jinde.

Na čem tedy ušetřit, aniž by vás to stálo větší omezení z odměny pro vás? Je potřeba se také kriticky podívat na to, jestli v některých oblastech nevydáváte zbytečně moc peněz. Za telefon, za energie, bankovní poplatky nebo dopravu můžete platit mnohem méně, pokud si nastavíte ty správné tarify. Ušetříte také tím, že své platby budete zadávat přes internetové bankovnictví a vyhnete se tak poplatkům na přepážce. Můžete si nechat poradit od svého telefonního operátora, jaký tarif zvolit, změnit poskytovatele energií. Podívejte se na to, jestli by se nedalo ušetřit na povinném ručení, nebo zdali nemůžete refinancovat své úvěry.

Zkuste také omezit některé své zlozvyky, jako je například kouření. To je dnes téměř luxus, hlavně ve chvíli, kdy si spočítáte náklady vynaložené za nákup krabiček. Řekněte si narovinu, kolik byste ušetřili a není taková úspora již slušnou motivací?

Proto se i v dalších dílech podíváme na to, jak zjistit, kam nám peníze utíkají a jak správně rozdělit příjem tak, abyste se nejen cítili více v pohodě, ale abyste opravdu reálně peníze ušetřili a zbohatli tak na své vlastní výplatě!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zavřít